poniedziałek, 16 grudnia 2013

Nienawisc

Cześć! Szczerze mówiąc dużo osób nie wie co to znaczy i używa tego słowa w nieodpowiednich momentach, a potem żałują. Ja dopiero w tym roku dowiedziałam sie co znaczy. Starszy bart mi to wytłumaczył co to znaczy, może wyda sie to trochę dziwne, ale to prawda.
Co znaczy nienawiść?
A więc: Tak bardzo nie lubimy, że jak ja widzimy to mamy ta osoby  ochotę zniszczyć. Inaczej mówiąc Zabić.
Dużo ludzi mowi takie słowa w momentach, które po jakimś czasie wygaszają w naszych pamięciach, ale w pamięci osoby która to usłyszała nie wygaśnie tak szybko. Nie używajmy takich słów, lepiej przeklnąć w myśli i pójść dalej.
"Nienawiść – bardzo silne uczucie niechęci wobec kogoś lub czegoś, często połączone z pragnieniem, by obiekt nienawiści spotkało coś złego.
Nienawiść bywa przeciwstawiana miłości i opisywana jako męczące uczucie, następujące w wyniku bólu związanego z uczuciem zranienia, zemstywrogości i oszukania.
Nienawiść przybiera czasem postać obsesyjną: chęć zemsty jest tak silna, iż osoba nią zawładnięta nie jest w stanie przestać o niej myśleć; wówczas nienawiść jest głównym motywem jej działań i bardzo silnym bodźcem wpływającym na percepcję rzeczywistości.""Kasia

P.S.- "Le­piej żeby mnie niena­widzi­li ta­kim, ja­ki jes­tem, niż kocha­li ko­goś, kim nig­dy nie będę. ",
"Miłość nies­pełniona to spe­cyficzny rodzaj niena­wiści. Miej­my się na baczności przed jej ofiarą - myślącym samotnikiem. " , "Wymuszanie miłości budzi nienawiść." , 


3 komentarze:

 1. Anonimowy12/16/2013

  Oh, nienawidzę nienawiści ;D xD
  I masz rację, jak użyjemy tego słowa to żałujemy... ;/

  http://brawn-and-blond.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach ludzie nie tylko tego słowa żałują. Każdy popełnia błędy, tylko nie zawsze można je naprawić jak za bardzo bolą. Czasami są to emocje, które nie wiadomo jak ulotnić :)
  Fajny blog !
  Zapraszam do mnie:
  http://magic-music-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest jedno z tych słów które raz wypowiedziane siedzi w duszy za długo niz powinno. większość z ludzi wypowiada je za łatwo :(
  Nowy post :)
  pozostacsoba.blogspot.com
  (prosiłabym o kliknięcie w banery :) odwdzięczam się)

  OdpowiedzUsuń